Türkiye Adalet Akademisi

Uluslararası Mecelle Sempozyumu (25-27 Eylül 2017 Bursa) Konuları ve Tebliğ Özeti

18 Mayıs 2017 09:03
5745 kez görüntülendi.

Değerli Meslektaşlar, Akademisyenler ve Uzmanlar

25-27 Eylül 2017 tarihleri arasında Bursa – Türkiye ‘de düzenlenecek olan, “Mecelle-i Ahkâm-ı Adliye” konulu uluslararası sempozyum programını ilan etmekten memnuniyet duyarız. Sizlere bu program hakkında genel bilgilerin sunulduğu metni ve tebliğ çalışmalarınızı sunmak üzere katılım için çağrımızı iletmekteyiz.

“Uluslararası Mecelle Sempozyumu” (Tedvini, Uygulaması ve Günümüze Etkileri)  farklı bölgelerden 15’ ten fazla ülkenin yüksek yargı makamları, uzman ve akademisyenlerinin katılımıyla gerçekleştirilecektir. Bu bakımdan Türkiye Adalet Akademisi olarak sempozyum kapsamında değerli uzmanları ağırlayacak olmaktan onur duyarız. Sizin bu alandaki çalışmalarınızda programa katkı ve zenginlik sağlayacağına inanıyor ve bu etkinlikte sizi konuşmacı olarak görmeyi umuyoruz. Bu sebeple Mecelle konusunda hazırlayacağınız bir tebliği sunmak üzere sempozyum kapsamında ele alınacak, Sempozyum Bilim Kurulunca belirlenen konu başlıkları ekteki metinde iletilmektedir. Bu konular çerçevesinde veya katkı sağlayacağınız düşündüğünüz farklı bir öneri ile hazırlayacağınız tebliğ özetinin en son 15 Haziran 2017 tarihinde; tebliğ metninin ise en son 1 Ağustos 2017 tarihinde olmak üzere aşağıda belirtilen e-posta adresine ulaştırmanızı bekliyoruz. Sempozyum Bilim Kurulunca yapılacak değerlendirme sonucu, tebliğ konusu ve özeti çalışmanıza ilişkin bilgi size en kısa zamanda iletilecektir.

Etkinliğin takvimi ve programı konusunda sizi gelişmelerden haberdar edeceğiz. Katılım durumunuzun uygun olması halinde resmi bir davet yazısı tarafınıza iletilecektir. Ayrıca sempozyum süresince yurtiçi ve yurtdışı uçuşlar, havaalanı-otel transferi (Bursa), konaklama ve yemek dahil tüm masrafların tarafımızca karşılanacağı bilgilerinize sunulur.

Programın kapsamı ve tarihleri değerlendirerek, tebliğ özetinizi bize iletmenizi bekliyoruz. Sizi aramızda görmekten onur duyarız.

Türkiye Adalet Akademisi  - www. taa.gov.tr -

Uluslararası Mecelle Sempozyumu Resmi İnternet Sayfası İçin Tıklayınız

Tebliğler için e-posta: mecellesempozyumu@taa.gov.tr

https://www.mecellesempozyumu.org

Katılımcı Listesi ( 3210 kez indirildi. )
Bilgilendirme Formu ( 904 kez indirildi. )
İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.