Türkiye Adalet Akademisi

Enerji Hukuku Sempozyumu Düzenlenmiştir

9 Aralık 2015 16:56
3132 kez görüntülendi.

ENERJİ HUKUKU SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Türkiye Adalet Akademisi, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ve Enerji Uzmanları Derneği’nin işbirliğiyle düzenlenen “Enerji Hukuku Sempozyumu” Afyon Güral Otel’de gerçekleştirildi.

 03-06 Aralık 2015 tarihlerinde gerçekleşen sempozyuma, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil’in yanı sıra Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet,  Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1.Daire Başkanı Halil Koç, Danıştay 13. Dairesi Başkanı Nevzat Özgür, Danıştay Üyeleri Nizamettin Kalaman, Zeki Yiğit, Dr. Hasan Gül, Hasan Şahin, Fatih Mehmet Alkış, Ankara Bölge İdare Mahkemesi Başkanı Esat Toklu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, Başkan Yardımcısı Mehmet Ertürk, Danıştay ile Ankara Bölge İdare Mahkemesi ve Ankara İdare Mahkemelerinin Üyeleri ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Uzmanları katıldı.

Sempozyum, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, Enerji Uzmanları Derneği Başkanı Mehmet Ertürk,Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa Heybet, Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu 1.Daire Başkanı Halil Koç ‘un açılış konuşmaları ile başladı.

Sempozyumun ilk gününde Petrol ve Sıvılaştırılmış Petrol Gazı Piyasaları, Sıvılaştırılmış Petrol Gazı Piyasası Uyuşmazlıkları, Petrol Piyasası Uyuşmazlıkları konularında; ikinci gün ise EPDK’nın Yapısı, İşleyişi ve Görevleri,  Tarife Uyuşmazlıkları, Kayıp-Kaçak ve Sistem Kullanım Anlaşmaları Uyuşmazlıkları, Elektrik Piyasası Uyuşmazlıkları ve Doğalgaz Piyasası Uyuşmazlıkları konularında bilgi verildi.

Basında sempozyum ile ilgili çıkan haber ve fotoğraflara aşağıdaki web adreslerinden ulaşabilirsiniz.

http://www.haber7.com/ankara/1687940-enerji-hukuku-sempozyumu

http://www.memleket.com.tr/enerji-hukuku-sempozyumu-771549h.htm

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.