Türkiye Adalet Akademisi

18-20 Mayıs 2016 İstinaf Mahkemelerinin Muhtemel Sorunları Ve Çözüm Önerileri Uluslar arası Çalıştayı

23 Mayıs 2016 09:45
1801 kez görüntülendi.

18-20 Mayıs 2016 tarihleri arasında Antalya'da Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü ile Türkiye Adalet Akademisi tarafından "İstinaf Mahkemelerinin Muhtemel Sorunları ve Çözüm Önerileri Uluslararası Çalıştayı" düzenlenmiştir.

Söz konusu Çalıştaya Adalet Bakan Yardımcısı Bilal UÇAR'ın yanı sıra, Adalet Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Musa HEYBET, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz AKÇİL, Başkan Yardımcısı Mustafa ARTUÇ, Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdürü Ömer Serdar ATABEY, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Üyesi Muharrem ÖZKAYA,  Yargıtay Daire Başkanı Ömer Uğur GENÇCAN, HSYK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcıları Kemal AÇIKGÖZ ve Yunus Nadi KOLUKISA, HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Serdar Mutta, ve HSYK Tetkik Hâkimleri, Yargıtay Üyeleri, Bakanlık ve Akademi Hakimleri, Üniversitelerden öğretim üyeleri, Bölge İdare Mahkemelerinin Başkanları, Bölge Adliye Mahkemelerinin Başkanları, Başsavcıları ile Daire Başkanları ile Üye ve Cumhuriyet Savcılarından oluşan yaklaşık 170 kişi katılmıştır.

Programın birinci gününde yurt dışından ve yurt içinden katılan akademisyen, uzman ve uygulamacıların tebliğlerini sundukları sempozyum gerçekleştirilmiştir.

Programın ikinci gününde hukuk, ceza ve idare olarak ayrılan masalar etrafında katılımcılar daha önceden tespit edilen muhtemel sorunlar ve çözüm önerilerini ortaya koydular.

Programın üçüncü gününde tüm gruplar bir araya gelerek ve grup sözcüleri, kendi gruplarındaki muhtemel sorunlar ve çözüm önerilerini açıklamış ve yapılan tartışmalarla program sona ermiştir.

Tespit edilen muhtemel sorunlar ve çözüm önerileri bir rapor haline getirilerek ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılacaktır.

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.