Türkiye Adalet Akademisi
 • Mustafa Artuç
 • mustafa_artuc

  Mustafa ARTUÇ
  Başkan Yardımcısı

  09.01.1972 tarihinde Zile'de doğmuştur. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 1994 yılında mezun olmuştur. Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü'nde Adalet Yönetimi Uzmanlığı dalında "Kamu Görevlilerinin Yargılama Usulü" konulu tez çalışması ile yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1997 yılında tamlamadığı hâkim adaylığından sonra sırasıyla Viranşehir/Şanlıurfa, Ağlı/Kastamonu, Hacıbektaş/Nevşehir hâkimliklerinden sonra 2004 yılında Yargıtay 4. Ceza Dairesi'ne tetkik hâkimi olarak atanmıştır. 2009 yılından itibaren Gençlik ve Spor Bakanlığı tahkim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir.

  Adalet Yönetimi, Spor Hukuku, Kamu Görevlileri ve Özel Soruşturma Usulleri, Çocuk Hukuku, Ceza Adalet Sistemi ve Çevre Hukuku konularında çalışmalı bulunan ARTUÇ, Türkiye Adalet Akademisi'nde ve Gazi Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu'nde Ceza Adalet Sistemi, Hürriyete Karşı Suçlar, TCK Genel Hükümler, Şerefe Karşı Suçlar, Hüküm Kurma Esasları, Adalet Sisteminin Tanıtılması, Ceza Hukuku ve Ceza Muhakemesi Hukuku konularında dersler vermektedir.

  Yargıtay 4. Ceza Dairesi'nde tetkik hâkimi olarak görev yapmakta iken, 27.02.2014 tarihli Bakanlar Kurulu kararıyla Türkiye Adalet Akademisi Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen ARTUÇ, evli ve bir çocukludur.

  İSTATİSTİKLER
  Twitter
  facebook
  google plus
  instagram
  linkedin
  youtube
  Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.