Türkiye Adalet Akademisi
 • Gökhan Karaköse
 • IMG_2125
  Gökhan Karaköse

  İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı
     

   

   14.02.1978 tarihinde Ankara’da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da tamamladıktan sonra 1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2000 yılında Ankara Adli Yargı Hâkim adayı olarak çalışmaya başlamış, 2002 yılından itibaren sırasıyla Beyşehir, Darende, Şereflikoçhisar, Düzce ve İnebolu Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulunmuştur. 08.11.2012 tarihinde Adalet Bakanlığı İç Denetim Birimi Başkanlığı’na İç Denetçi olarak atanmıştır.

   İç Denetim Koordinasyon Kurulu’nca verilen eğitimi 15.04.2013 tarihinde tamamlayarak Kamu İç Denetçi Sertifikası almıştır.

  Türkiye Ortadoğu Amme İdare Enstitüsü'nde 53. Dönem Üst Düzey Kamu Diplomasi Eğitim Programını (KADEP) tamamlayarak sertifika almıştır.

   Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Anabilim Dalı’nda “Nafaka İlamlarının Tenfizi, Takibi ve Tahsili” konusundaki çalışmasıyla yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

   Bakanlık İç denetçisi olarak görev yapmakta iken, 27.02.2014 tarihinde Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı’na Daire Başkanı olarak atanmıştır. Halen Akademide İnsan Kaynakları ve Destek Hizmetleri Daire Başkanı olarak görev yapmaktadır.

   Evli ve üç çocuk babasıdır.

  İSTATİSTİKLER
  Twitter
  facebook
  google plus
  instagram
  linkedin
  youtube
  Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.