Türkiye Adalet Akademisi

​YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM DUYURUSU (ÖNEMLİ)

21 Eylül 2016 17:53
4023 kez görüntülendi.

     Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile Türkiye Adalet Akademisi arasında düzenlenen protokol uyarınca, 2016-2017 eğitim-öğretim yılı güz yarıyılı için lisans üstü eğitim (Kamu ve Özel Hukuk) için başvuruda bulunan ve kayıt yaptıran hakim ve  savcı adaylarının bir çoğu, mevcut hâkim atamalarından dolayı yazılı ve şifahen kayıt dondurmak veya kayıt sildirmek istemektedir.

     Bu durumda; protokol uyarınca taahhüt edilen öğrenci sayısı düştüğünden, hangi ana bilim dalında lisansüstü eğitim açılacağı ve öğrencilerin sayısı tespit edilememektedir. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitü Yönetim Kurulunun istişaresi doğrultusundaki görüşü sonucunda, kayıt yaptıranların lisans üstü eğitim görmek istediği anabilim dalını gösteren taleplerini veli.karatas@taa.gov.tr e-mail adresine 22.09.2016 tarihi Perşembe günü mesai bitimine kadar yeniden göndermeleri gerekmektedir. 

NOT: Anabilim dallarına alınan yeni taleplerin 15 kişinin altına düşmesi halinde, 15 kişiden fazla müracaat bulunan anabilim dalında lisansüstü eğitim açılacağından, talep dilekçelerinde bu durumun dikkate alınması gerekmektedir. 

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.