Türkiye Adalet Akademisi

Türk Yargısının İfade Özgürlüğü Konusunda Kapasitesinin Güçlendirilmesi Projesi Kapsamında Gerçekleştirilecek Anket Çalışması

17 Ocak 2017 11:03
4852 kez görüntülendi.

Türkiye Adalet Akademisinin ana paydaşı olarak Avrupa Birliği ve Avrupa Konseyi ile birlikte yürüttüğü Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, Yargıtay ve Danıştay Başkanlıkları ile Adalet Bakanlığı'nın da paydaşı olduğu; mevzuatın Avrupa standartlarına uygun şekilde yorumlanması ve uygulanması yoluyla yargı mensuplarının günlük işlerinde ifade ve basın özgürlüğü açısından Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi (AİHS) ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) içtihatlarının uygulanmasını teşvik etmek ve insan hakları standartlarının uygulamasını geliştirmek amacı ile yürütülen  "Türk Yargısının İfade Özgürlüğü Konusunda Kapasitesinin Güçlendirilmesi AB - AK Ortak Projesi" kapsamında; hakim ve Cumhuriyet Savcılarına yönelik bir anket çalışması yapılacaktır.

Belirtilen anket çalışmasının amacı özelikle proje faaliyetlerine katılan hâkim ve savcıların ifade özgürlüğü mevzuatının Avrupa standartlarına uygun şekilde yorumlaması ve uygulaması konusundaki kazanımlarının ölçülmesidir.

Bu nedenle sorulara tam ve doğru yanıtlar vermeniz çalışmaların ve proje çıktılarının sürdürülebilirliğinin planlanmasında önemli rol oynayacaktır.

Projenin bir faaliyeti olan bu çalışmayı, bağımsız bir araştırma şirketi olan TANDANS Türkiye yürütmektedir. Görüşleriniz sonucu sizlerden elde edilen veriler sadece istatistik üretmek amacıyla kullanılacak olup, hiçbir şekilde resmi, özel kişi veya kuruluşlara açıklanmayacak, vermiş olduğunuz bilgiler gizli tutulacak, kimlik bilgileriniz sorgulanmayacak ve başkaları tarafından ulaşım sağlanamayacaktır.

Meslektaşlarımıza saygı ile duyurulur.

NOT I- Anket yaklaşık 10 dakika sürecektir.

NOT II- Anketehttps://tr.research.net/r/ifadeozgurlugu adresinden doğrudan ulaşabilirsiniz. (Bağlantıyı bağlantıyı internet tarayıcınız (Internet Explorer, Firefox, Chrome vb) ile açınız. Linke tıkladığınızda ankete ulaşamamanız halinde, aşağıdaki adresin tamamını kopyalayarak internet tarayıcınızın adres kısmına yapıştırınız ve adresin sonuna gelip enter tuşuna basınız.)

NOT III- Projemiz faaliyetleri konusunda ayrıntılı bilgiye proje web sitesinden ulaşabilirsiz. 

http://ifadeozgurlugu.taa.gov.tr/

NOT IV- Tüm sorularınızla ilgili olarak gokcencinardeu@gmail.com adresine yazabilir veya (0)312 489 81 80 -1002/4110 telefonu arayabilirsiniz.

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.