Türkiye Adalet Akademisi

TERÖRÜ LANETLİYORUZ 06.01.2017

6 Ocak 2017 11:24
2794 kez görüntülendi.

TERÖRÜ LANETLİYORUZ!..

05 Ocak 2017 tarihinde İzmir Adliyesi önünde meydana gelen menfur terör saldırısını en sert şekilde lanetliyoruz.

Bu saldırı neticesinde şehit olan ve bu terör saldırısının büyük bir faciaya dönüşmesine engel olan kahraman polis memuru Fethi Sekin ile adliye personeli Musa Can'ın şehit edilmesi hepimizi derinden üzmüştür.

Şehitlerimize Allah'tan rahmet ve ailelerine başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diliyoruz.

Ülkemizin içinden geçtiği bu zor zamanlarda, çok kritik bir görev ifa eden yargı mensuplarını hedef alan bu saldırı nedeniyle, başta İzmir Adliyesi'nde görev yapan hakim ve Cumhuriyet savcılarımız olmak üzere, bütün yargı camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

Kendileriyle dayanışma içinde olduğumuzu güçlü bir şekilde ifade etmek istiyoruz.

İzmir Adliyesi önündeki bu alçak saldırı da, diğer bütün terör saldırıları gibi, milletimize ve devletimize karşı yapılmış bir saldırıdır. Yine diğer bütün terör saldırıları gibi, milli birlik ve beraberliğimizi hedef almıştır.

Toplumu bölmek ve birbirine düşürmek; toplumda umutsuzluk, korku ve kaos oluşturmak amacıyla yapılan bu hain terör saldırıları, milletimiz ve devletimiz üzerinde hain ve sinsi plan yapanların iradesinin aksine, bizi birbirimize daha da bağlamakta ve saflarımızı daha da sıklaştırmaktadır.

Bu tür saldırıları yapan hainler hiçbir zaman amaçlarına ulaşamayacaklar, bizleri asla sindiremeyecek ve dize getiremeyeceklerdir.

Türkiye Adalet Akademisi olarak; ülkemizde son günlerde yoğun bir şekilde yaşanan terör saldırılarını bir kez daha lanetliyor, milletimizin huzur ve barış ortamına karşı yapılmış bu tür olayların bir an önce son bulmasını temenni ediyoruz.

Yılmaz AKÇİL

Türkiye Adalet Akademisi Başkanı

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.