Türkiye Adalet Akademisi

Tahliye ve Yangın Tatbikatı - 2014

20 Haziran 2014 15:12
2548 kez görüntülendi.

 Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığından 19/06/2014 tarihinde ve  09:30 – 11.45 saatleri arasında bütün akademi çalışanlarına; deprem ve yangın nedir, çeşitleri, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler, korunma yöntemleri  hakkında eğitim   verilmiştir.

 Senaryo gereği; 19/06/2014 Perşembe günü saat 11:56 itibari ile ilimizde 20 saniye süreli 6.1 şiddetinde bir deprem meydana gelmesiyle, binada bulanan herkes deprem geçene kadar,  hayat üçgeni olaşabilecek sağlam bir eşyanın yanında çök, kapan, tutun pozisyonunu alarak beklemiştir.

 Saat: 11.57 de binaların alarmlarını çaldırarak Akademi yerleşkesindeki  bütün binalar tamamen tahliye edilmiştir. Tahliye süreleri kaydedilmiştir.

 Bazı personel ve adaylarımız binalardaki sabitlenmemiş evrak dolapları, bilgisayar ve çeşitli malzemelerle yaralandıkları, hatta bu malzemelerin altında kalanların olacağı şüphesiyle Adalet Akademisi Kurtarma Ekibi,  binalara girerek biri hafif, ikisi ağır yaralı üç  afetzede  çıkartarak UMKE, Acil Sağlık Hizmetleri Ekiplerine teslim etmişlerdir. Sağlık Ekiplerimiz ilk müdahaleyi yaparak, en yakın sağlık kuruluşlarına götürmüşlerdir.

 İtfaiye Eğitim Amiri; yangın söndürme usüllerini tatbiki olarak göstermiştir. 

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.