Türkiye Adalet Akademisi

Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı

5 Mayıs 2016 09:36
1752 kez görüntülendi.

03-04 Mayıs 2016 tarihlerinde Sapanca'da Türkiye Adalet Akademisi, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı işbirliğiyle "Sporda Şiddetin Önlenmesi ve Tahkim Çalıştayı" düzenlenmiştir.

Söz konusu Çalıştaya İçişleri Bakanı Efkan Ala, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz Akçil, Emniyet Genel Müdürü M. Celalettin Lekesiz, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, TFF Başkan Vekili Hüsnü Güreli, Kulüpler Birliği Başkanı Göksel Gümüşdağ, TFF Tahkim Kurulu Başkanı Engin Tuzcuoğlu, BJK Başkanı Fikret Orman, hakim ve savcılar, bürokratlar, kolluk kuvveti mensupları, kulüp başkanları, özel güvenlik ve spor camiasından temsilcilerinden toplam 250 kişi katılmıştır.

Açılışın ardından moderatörlüğünü Spor Genel Müdürü Baykan’ın yaptığı birinci oturumda; Emniyet Genel Müdürü Lekesiz, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Akçil, TFF Başkan Vekili Güreli, Kulüpler Birliği Başkanı Gümüşdağ, TFF Tahkim Kurulu Başkanı Tuzcuoğlu ve BJK Başkanı Orman birer konuşma yaptılar.

Daha sonra komisyon çalışmalarına geçilmiştir. İki gün süren komisyon çalışmalarında; tüm paydaş temsilcilerinin katılımları ile sporda şiddetin önlenmesi için alınmakta olan tedbirler gözden geçirilerek eksikliklerin tespiti ve çözüm önerileri, kanuni düzenlemelerin uygulanmasında yaşanılan aksaklıklar, özel güvenlik unsurlarının görevlendirilmesine ilişkin sorunlar ile sporda tahkim kurulları ile adli yargı organları kararları arasındaki farklılıkların giderilmesi konuları ele alınmıştır.

Çalıştayın ikinci günündeki oturumda, birleştirilmiş komisyon raporları okunarak katılımcılar tarafından değerlendirilmiştir.

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.