Türkiye Adalet Akademisi

Sığınmacı ve Mültecilerin Adalete Erişimi Projesi Eğitim Semineri

27 Eylül 2017 15:36
2019 kez görüntülendi.

Türkiye Adalet Akademisi ile Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNCHR) arasında imzalanan Mutabakat Belgesi kapsamında; “Sığınmacı ve Mültecilerin Adalete Erişimi” projesi yürütülmektedir.

Çalışma faaliyetleri çerçevesinde 23-24 Ekim 2017 ve 25-26 Ekim 2017 tarihlerinde  Ankara’da Adli ve İdari Yargıdan 60’ar  kişinin katılımı ile iki  meslek içi eğitim semineri düzenlenmesi planlanmaktadır

Bu kapsamda, bahse konu proje dahilinde gerçekleştirilen eğitimlerde daha önce katılımcı olarak yer almayan hâkim ve Cumhuriyet savcılarının duyuru ekinde bulunan form ile 9 Ekim 2017 tarihi mesai bitimine kadar görev yaptıkları yer Cumhuriyet başsavcılıklarına ve komisyon başkanlıklarına başvurmaları ve başvuranların tek liste halinde 10 Ekim 2017 tarihi mesai bitimine kadar Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığına UYAP ortamında gönderilmesi gerekmektedir.
Meslektaşlarımıza saygı ile duyurulur.

NOT- I: Seminere katılmak isteyen katılımcılar, 6087 sayılı Hâkimler ve Savcılar Kurulu Kanununun 9’uncu maddesi uyarınca Hâkimler ve Savcılar Kurulu tarafından belirlenecek ve izin verilecektir. Kurul tarafından seminere katılımına izin verilen meslektaşlarımız, UNCHR Proje ekibi tarafından aranacak ve seminer ve organizasyonla ilgili ayrıntılar kendilerine iletilecektir.

NOT- II: Bu itibarla, diğer illerden katılacak meslektaşlarımızın ulaşım (uçak bileti) ve konaklama organizasyonu ve ödemeler Proje ekibi tarafından karşılanacak olup, kendilerinin herhangi bir ödeme yapmalarına gerek yoktur.

NOT- III: Seminer 3 ayrı hedef gruba yönelik olarak 20’şer kişilik eş zamanlı eğitim çalışması şeklinde gerçekleştirilecek olması dolayısıyla katılımcıların, görevlerine uygun olan bir eğitim modülünü seçmeleri gerekmektedir.

NOT- IV:  Katılımcılara seminer sonrası katılım sertifikası verilecektir.

NOT- V: Meslektaşlarımız seminere serbest kıyafet ile katılabilirler.

Katılımcı Listesi ( 3207 kez indirildi. )
Bilgilendirme Formu ( 904 kez indirildi. )
İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.