Türkiye Adalet Akademisi

Kamu Görevlilerine İlişkin İdari Yargı Uyuşmazlıkları Ve 4483 Sayılı Yasa Uygulamaları

5 Ocak 2017 15:38
3327 kez görüntülendi.

24-26 Mart 2017 tarihleri arasında iş bölümü gereği bu davalara bakmakla görevli Bölge İdare Mahkemesi Daire Başkan ve Üyeleri ile İdare Mahkemesi Hâkimlerine yönelik olarak Ankara ilinde "Kamu Görevlilerine İlişkin İdari Yargı Uyuşmazlıkları ve 4483 Sayılı Yasa Uygulamaları" konulu eğitim semineri düzenlenecektir.

Bu kapsamda;  eğitim seminerine katılmak isteyen;  İdare Mahkemesi Hâkimlerinin bağlı bulundukları Başkanlıklarına bir dilekçe ile 18/02/2017 tarihi mesai bitimine kadar başvurmaları ve başvuranların tek liste halinde 23 /02/2017 tarihi mesai bitimine kadar Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı'na UYAP ortamında ulaştırılması gerekmektedir.

İş bölümü gereği bu davalara bakan Bölge İdare Mahkemeleri Daire Başkan ve Üyeleri  ise re'sen görevlendirilmeleri isteneceğinden ayrıca talepte bulunmaları gerekmemektedir.

Meslektaşlarımıza saygı ile duyurulur.

NOT : Seminere katılacak katılımcılar, 6087 sayılı Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Kanununun 9’uncu maddesi uyarınca Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu tarafından belirlenecek ve izin verilecektir.

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.