Türkiye Adalet Akademisi

Hâkim ve Cumhuriyet Savcılarının Meslek Öncesi ve Meslek İçi Eğitim Çalıştayı

16 Mart 2016 17:18
4010 kez görüntülendi.

10-12 Mart 2016 tarihlerinde İzmir ili Çeşme ilçesinde Adalet Bakanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi işbirliği ile “Hâkim ve Cumhuriyet savcılarının Meslek Öncesi ve Meslek İçi Eğitim Çalıştayı” düzenlenmiştir.

Çalıştaya Adalet Bakanı Sayın Bekir Bozdağ’ın yanı sıra Adalet Bakanlığı Müsteşarı Sayın Kenan İpek, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Sayın Yılmaz AKÇİL, İzmir Valisi Sayın Mustafa Toprak, HSYK ve yüksek mahkemelerin başkan ve üyeleri, Adalet Bakanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi’nin birim amirleri ile çeşitli üniversitelerin rektör ve dekanları, Yargıtay, HSYK, Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları, İdare, Vergi ve Bölge İdare Mahkemesi Hâkimleri ile Adli ve İdari Yargı Hâkim Adaylarından oluşan 300 kişi katılmışlardır.

Çalıştayın ilk günü öğleden sonraki oturumda hâkim ve Cumhuriyet savcısı aday eğitimi ve meslek içi eğitimin sorunlarını tespit etmişlerdir.

Çalıştayın ikinci günü sabah oturumunda gruplar hâkim ve Cumhuriyet savcısı aday eğitimi ve meslek içi eğitimin sorunlarının çözümüne yönelik öneriler sunmuşlardır. Öğleden sonraki oturumda ise 16 grup kendi aralarında birleşerek konu başlıklarına göre 4 grup olacak şekilde teşekkül etmişlerdir. 4 grup kendi konu başlıklarını ilgilendiren sorun ve çözüm önerilerini değerlendirerek raporlandırmışlardır.

Çalıştayın son günü Yargıtay Birinci Başkan Vekili ve Daire Başkanlarından oluşan grup sözcüleri katılımcılara grup raporlarını sunmuşlardır.

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.