Türkiye Adalet Akademisi

Deprem, Tahliye ve Yangın Tatbikatı

4 Mayıs 2015 08:47
4064 kez görüntülendi.

Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı'nda 28.04.2015 tarihinde saat 09:00-12:12 saatleri arasında bütün Akademi çalışanlarına; deprem, yangın ve çeşitleri, YSC(Yangın Söndürme Cihazları)'nın kullanımı, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler, korunma yöntemleri hakkında eğitim verilmiştir.

Senaryo gereği; 28.04.2015 Salı günü saat 12:12 itibari ile ilimizde 20 saniye süreli 6.1 şiddetinde bir deprem meydana gelmesiyle, binada bulunan herkes, sarsıntı sonuna kadar hayat üçgeni olabiliecek sağlam bir eşyanın yanında ÇÖK, KAPAN, TUTUN pozisyonunu alarak beklemiştir.

Saat 12:12'de verilen deprem alarmıyla Akademi yerleşkesindeki bütün binalar tamamiyle tahliye edilmiş ve tahliye süreleri kaydedilmiştir.

Tatbikatta; afet ve ilkyardım konularında bilgilendirme amacı güdülmüştür.

Sağlıkla ilgili ilkyardım, yangınla ilgili A, B, C, D sınıfı yangınları, YSC'nin kullanımı hakkında bilgilendirme ve uygulama yapılmıştır.

Adalet Akademisi Kurtarma Ekibinin, deprem sarsıntıları sebebiylekolundan kanamalı bir yaralı, bacağında açık kırık olan bir çalışanı ve bulunduğu yere düşüp bayılan bir personeli kurtararak UMKE'ye teslim etmişlerdir.

UMKE; Adalet Akademisi yerleşkesindeki binalardan tahliye olan tüm personel ve adaylara, yaralılara yapılması gereken ilkyardımı uygulamalaı olarak anlatmışlardır. İtfaiye Eğitim Amiri ise yangın hakkında bilgi vererek, yangın söndürme usullerini tatbiki olarak göstermiştir. Bazı katılımcılar da uygulamalı olarak söndürmüşlerdir.

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.