Türkiye Adalet Akademisi

Adalet Akademisinde Deprem, Tahliye ve Yangın Tatbikatı yapılmıştır.

19 Ekim 2017 13:42
949 kez görüntülendi.

Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığında 18.10.2017 tarihinde ve 10:00-11:58 saatleri arasında bütün akademi çalışanlarına; deprem, yangın ve çeşitleri, deprem öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler, korunma yöntemleri hakkında eğitim verilmiştir.

Senaryo gereği; 18.10.2017 Çarşamba günü saat 11:58 itibari ile ilimizde 20 saniye süreli 6.1 şiddetinde deprem meydana gelmesiyle, binalarda bulunan herkes sarsıntı sonuna kadar hayat üçgeni oluşabilecek sağlam bir eşyanın yanında “çök, kapan, tutun” veya “cenin pozisyonunu” alarak beklemiştir.

Saat:11:58’de verilen alarm ikazı ile akademi yerleşkesindeki bütün binalar tamamen tahliye edilmiştir. Tahliye süreleri kaydedilmiştir.

Personel ve adaylarımızdan; deprem sarsıntısı nedeniyle biri ağır iki kişi yaralanmıştır. Birinin üzerine ağaç devrilmiş, diğerinin üzerine de  levha düşmüştür. Akademi Kurtarma Ekibi  yaralıları kurtarıp, çevrenin güvenliğini sağlayarak UMKE’ye (Uluslararası Medikal Kurtarma Ekibi) haber vermişlerdir. Yaralılara yerinde ilk müdahaleyi yaparak, en yakın sağlık kuruluşuna götürmüşlerdir.

İtfaiye Eğitim Amiri; Adalet Akademisi yerleşkesindeki binalardan tahliye olan tüm personel ve adaylara, yangın hakkında bilgi vererek, yangın söndürme usüllerini tatbiki olarak göstermiştir. Bazı katılımcılar da uygulamalı olarak yangın söndürmüşlerdir.  

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.