Türkiye Adalet Akademisi

15 TEMMUZ İHANETİNİ VE DESTANINI UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ!..

14 Temmuz 2017 15:23
2032 kez görüntülendi.

15 Temmuz 2016 tarihinde bir grup hain tarafından, demokrasiye ve millet iradesine karşı gerçekleştirilen alçak darbe ve işgal girişiminin 1. yıldönümü vesilesiyle, bu vatan için gözünü kırpmadan can veren aziz şehitlerimizi minnet, rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize sağlık ve uzun ömürler diliyoruz.

15 Temmuz darbe ve işgal girişimi; tarih boyunca bu coğrafyanın görmüş olduğu en büyük ihanetlerden birine karşı gösterilen en büyük kahramanlık destanlarından biridir ve ülkemiz için bir kırılma noktasıdır.

Başta sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, TBMM, hükumet, sivil toplum ve medya kuruluşları ile birlikte necip milletimizin göstermiş olduğu destansı bir mücadele sayesinde bu hain darbe girişimi amacına ulaşamamıştır.

Bu süreçte birlik ve beraberlik ruhu içerisinde tek vücut olarak, çok önemli bir sınav verdik ve yaşadığımız bu zor günlerden daha da güçlenerek çıkmayı başardık.

Devletimiz, içinde bulunduğumuz ve ateş çemberini andıran bu coğrafyada, bir yandan PKK, DHKP-C, YPG ve DAEŞ gibi dünyanın en tehlikeli ve acımasız örgütleri ile kararlı bir şekilde mücadele yürütürken, bir yandan da FETÖ/PDY terör örgütüne mensup hainler tarafından 15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain darbe girişiminin açtığı yaraları sarmaya devam etmektedir.

Ülkesine ve milletine ihanet eden bu hainler, adalet önünde hesap vermektedir. Yargının, bu hainlere ve onların destekçilerine hak ettikleri cezayı vereceğinden hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

Ülkemizdeki bütün yargı kurumları gibi Türkiye Adalet Akademisi de, ilk andan itibaren devletimizin ve milletimizin yanında yer almış ve 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasiye sahip çıkmıştır.

Türkiye Adalet Akademisi olarak, irtibat halinde olduğumuz yüze yakın ülkenin muadil kurum ve kuruluşlarına, 15 Temmuz'da demokrasiye ve milli iradeye karşı gerekleştirilen hain girişim ve buna karşılık milletimizin gösterdiği kahramanlıkları anlatarak ve bu kurumlara mektuplar göndererek, ülkemiz hakkında oluşturulmaya çalışılan yanlış imajı bu kurumlar nezdinde bertaraf etmeye çalıştık.

15 Şubat 2014 tarihinde kabul edilen 6524 Sayılı Kanun ile birlikte Türkiye Adalet Akademisi'nde yeni yönetimin göreve başlayıp akademide yuvalanan FETÖ/PDY mensuplarının akademiden temizlenmesini müteakip, adalet akademisinde eğitim gören hakim ve Cumhuriyet savcısı adayları ile kürsüde görev yapan hakim ve cumhuriyet savcılarına FETÖ'nün gerçek yüzü ve sinsi emelleri en iyi şekilde anlatılmış, yaşanan bu süreçte FETÖ/PDY ile etkin bir şekilde mücadele edilmiştir.

Ülkemiz için bir milat olan 15 Temmuz'u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Türkiye Adalet Akademisi Başkanlığı

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.