Türkiye Adalet Akademisi

1-3 Haziran 2016 Koruma Tedbirleri ve Türk Anayasaları ile Yeni Anayasa Önerilerinde Koruma Tedbirleri Sempozyumu

6 Haziran 2016 09:48
2657 kez görüntülendi.

01-03 Haziran 2016 tarihleri arasında İstanbul'da Türkiye Adalet Akademisi ve İstanbul Üniversitesi  Hukuk Fakültesi işbirliğiye 11. Ceza Hukuku Günleri kapsamında "Koruma Tedbirleri ve Türk Anayasaları ile Yeni Anayasa Önerilerinde Koruma Tedbirlerine İlişkin Düzenlemeler" Sempozyumu düzenlenmiştir.

Söz konusu sempozyuma, Adalet Bakanı Bekir BOZDAĞ'ın, yanı sıra Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü CİRİT, Yargıtay Başkan V. Seyit ÇAVDAR, Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Sadi GÜVEN, Türkiye Adalet Akademisi Başkanı Yılmaz AKÇİL, Başkan Yardımcısı Mustafa ARTUÇ, Yargıtay Daire Başkanı Eyüp YEŞİL, Adalet Bakanlığı Avrupa Birliği Genel Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Selami TURABİ,  İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Adem SÖZÜER, Yargıtay Üyeleri, Yargıtay Tetkik Hâkimleri, İstanbul'da görevli hâkim ve Cumhuriyet savcıları, Türkiye'nin farklı illerinde görev yapan hâkim ve Cumhuriyet savcıları, çeşitli üniversitelerin öğretim üyeleri, uzmanlar ile Avrupa'nın farklı ülkelerindeki mahkeme başkanları ve hakimleri ile yabancı akademisyenden oluşan yaklaşık 160 kişi katılmıştır.

2005 yılından beri her yıl aynı tarihinde düzenlenen ve ceza kanununun yürürlüğe girmesinden beri geleneksel yapılan organizasyon çerçevesinde bu yıl ceza muhakemesinde koruma tedbirleri belirlenmiştir. Ceza Muhakemesi sürecinde sıkça başvurulan ve uygulamada son derece önemli sonuçları olan koruma tedbirleri konusu, mukayeseli hukukundan da yararlanılarak mülga Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu ve Ceza Muhakemesi Kanunu düzenlemeleri ile uygulamadaki sorunların tartışılması suretiyle ele alınmıştır.

İSTATİSTİKLER
Twitter
facebook
google plus
instagram
linkedin
youtube
Copyright © 2018 • Türkiye Adalet Akademisi • Tüm hakları saklıdır.